V případě jakýchkoli dotazů se na nás můžete obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře dole, nebo e-mailu tabor.kamenec@seznam.cz.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Mají vedoucí a instruktoři nějaké osvědčení nebo kvalifikaci pro práci s dětmi?

Ano. Každý insruktor na našem táboře musí mít osvědčení o schopnosti práce s dětmi
na úrovni instruktora, které získá na Letní táborové škole pořádané spolek Pionýr. Všichni vedoucí mají pak toto oprávnění rozšířené na úroveň Vedoucí dětského kolektivu po dalším doškolení a úspěšném absolovování testů. Vedoucí a instruktoři jsou dále školeni obdornými lektory při týdenním soustředění pořádaném každoročně před konáním táborem.

Musí se moje dítě stát členem Pionýra, když by chtělo jet na letní tábor?

Letní tábor je připravován jako otevřený. To znamená, že se jej mohou účastnit i děti,
které nejsou členy sdružení. Nikdo proto děti nenutí k tomu, aby se staly členem Pionýra. Na druhou stranu však hlavní vedoucí tábora nějakým způsobem informace o možném členství dětem poskytuje. Třeba už jen proto, že členové spolku mají tábor levnější.
V každém případě je vznik členství podmíněn složením nenulového členského příspěvku
a souhlasu zákonného zástupce dítěte. Není tedy možné, aby se dítě stalo členem Pionýra bez souhlasu rodičů. To, že by nějakým způsobem vedoucí naléhali na děti či na rodiče
v otázce členství považujeme za nemravné. Každé dítě a každý rodič by měl mít možnost rozhodnout se na základě zralé úvahy a svých zkušeností, zda se stane členem Pionýra či ne.

Jak se zajišťuje kvalitní strava dětí? Je jí dost, aby děti neměly hlad?

Přípravu stravy zajišťují profesionální kuchařky. Děti dostávají 2 teplá jídla denně
(oběd – polévka a hlavní jídlo, večeři),dále pak snídani a svačinu.Ke všem jídlům je obvykle podáván teplý čaj(kakao). Dále je po celý den volně k dispozici pitná voda a čaj (šťáva). Nedílnou součástí přípravy tábora je sestavení jídelníčku.Ten je sestavován na základě zkušeností z minulých let a vždy je počítáno s něčím navíc pro ty, kteří mají větší hlad
než ostatní. Většinou pracovník hygienické služby jídelníček kontroluje a popř. upraví tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám dětí. Pokud máte obavu, že by vaše dítě na táboře trpělo hlady, obraťte se na na nás, abyste získal konkrétní informace ohledně způsobu stravování.